Skip links

توپک سیب زمینی با فیلینگ تن ماهی

توپک سیب زمینی با فیلینگ تن ماهی

برای همه ما زمان هایی پیش می آید که دنبال یک غذا برای دورهمی های دوستانه هستیم که وقت زیادی از ما نگیرد، جدید و جالب باشد و همه خوششان بیاید. توپک سیب زمینی از همان غذاهایی است که این ویژگی ها را دارد و با فیلینگ تن ماهی بسیار هم مقوی است.

علاوه بر دورهمی ها اگر در خانه کودکی بد غذا دارید که نمی توانید به او ماهی دهید از این ترکیب فوق العاده خوشمزه و جذاب استفاده کنید تا به بدن کودکتان فسفر، پروتئین و ویتامین دی فراوان برسانید.

 

 

مواد لازم برای توپک سیب زمینی

کنسرو تن ماهی شویدی  1 عدد

سیب زمینی  1 عدد بزرگ

تخم مرغ 1 عدد

نمک وفلفل  به مقدار لازم

 

طرز تهیه توپک سیب زمینی

دو عدد سیب زمینی متوسط را با فرچه مخصوص می‌شوییم و میگذاریم با آب و نصف استکان سرکه و نمک بپزد. بعد از اینکه پخت و کمی سرد شد پوست می‌کنیم و با رنده ریز ، یا گوشت‌کوب پوره می‌کنیم . نمک ، فلفل سیاه و یک تخم مرغ کامل اضافه می‌کنیم.با قاشق از پوره برمیداریم در دست گرد می‌کنیم وسطش را گود و با تن ماهی شویدی پر می‌کنیم . اطرافش را بالا می اوریم و مثل توپ شکل می دهیم. روغن را در ظرف گود کم قطری گرم می‌کنیم و دونه دونه توپک‌ها را در روغن غوطه‌ور و سرخ می‌کنیم. به همین سادگی می توانید یک غذای خوشمزه با تن ماهی نوش جان کنید.

فیلینگ چیست؟

فیلینگ (filling) یا پر کردن غذا و کیک اصطلاحی است که به معنی پر کردن داخل چیزی یا پر کردن با موادی بین لایه های کیک گفته می شود. در این دستور غذا از تن ماهی برای پر کردن داخل توپک ها استفاده شده است. این غذا برای کودکانی که ماهی دوست ندارند مناسب است . چون ظاهرش مورد پسند بچه ها است. همچنین به دلیل وجود کربوهیدرات انرژی کودک را تامین می کند و ماهی درون آن انواع مواد معدنی، ویتامین ها و پروتئین سالمی را به بدن می رساند.

Leave a comment