Skip links

تاکو تن ماهی شویدی

طرز تهیه تاکو تن ماهی شویدی

تاکو یک غذای مکزیکی است که با نان ذرت و سبزیجات و انواع گوشت تهیه میشود . تاکو ما با تن ماهی شویدی و تن ماهی فلفلی تهیه می شود  . مثل همه تاکوها لوبیای سیاه دارد که می توان با لوبیای قرمز جایگزینش کرد ، فلفل دلمه‌ای قرمز خرد شده و ادویه مخصوص تاکو هم دارد.

مواد لازم :

 1. تن ماهی شویدی  یک عدد
 2. نان تاکو  یک بسته
 3. پنیر پارمزان به میزان دلخواه
 4. لوبیای پخته شده  یک پیمانه
 5. فلفل دلمه  یک عدد
 6. ادویه تاکو  به میزان لازم

 

طرز تهیه تاکو تن ماهی شویدی

نان تاکو رو میتوانید آماده تهیه کنید یا خودتان درست کنید . در یک ظرف گود لوبیای پخته شده ، تن ماهی شویدی  و فلفل دلمه‌ای را مخلوط کنید ، ادویه اضافه کنید و داخل نان تاکوی گرم بریزید و بمدت پنج دقیقه در فر با دمای ۱۸۰ درجه قرار دهید و به صورت سرد یا گرم سرو کنید. میتوانید به دلخواه خودتان کمی هم پنیر پارمزان اضافه کنید ولی فراموش نکنیده در اینصورت از نمک استفاده نکنید.

 

طرز تهیه و ترکیبات ادویه تاکو

 1. پودر سیر ۱/۲ قاشق چایخوری
 2. پودر پیاز ۱/۲ قاشق چایخوری
 3. پودر فلفل قرمز ۲ قاشق چایخوری
 4. پودر زیره سبز ۲ قاشق چایخوری
 5. پونه ۱/۲ قاشق چایخوری
 6. فلفل قرمز خرد شده ۱ قاشق چایخوری
 7. نمک ۲ قاشق چایخوری
 8. پودر فلفل سیاه ۱ قاشق چایخوری
 9. پودر فلفل سفید ۱ قاشق چایخوری

 

 

 

تاکو چیست؟

تاکو غذای سنتی مکزیک است که از یک نان تورتیلا پخته شده از آرد ذرت یا گندم تشکیل شده که دور محتویات داخلی را می‌گیرد. داخل تاکو می‌شود چیزهای متنوعی قرار داد. از گوشت تا مرغ و غذای دریایی و سبزیجات و حتی پنیر. تاکو معمولاً با دست خورده می‌شود و سرو آن با سس سالسا یا آووکادو همراه است.

معمولاً تاکوها را به دو دسته با نان سخت و نان نرم تقسیم می‌کنند.

محبوبیت این غذا به حدی زیاد است که سال گذشته تنها در ایالات متحده ۴٫۵ میلیارد تاکو خورده شده است! تاکوی مکزیکی آنقدر مهم و پرطرفدار است که روز ۴ اکتبر به نام «روز ملی تاکو» نامگذاری شده است!

انواع تاکو

یکی از مزیت های این غذای خوشمزه مکزیکی این است که درست کردنش به تبحر خاصی نیاز ندارد و حتی اگر آشپز حرفه ای هم نباشید می توانید یک تاکوی لذیذ و خوشمزه تهیه کنید. حتی می توانید کمی خلاقیت داشته باشید و تاکوی خاص خود را ابداع کنید. تاکوی ماهی، تاکوی گوشت، جوجه، میگو و استیک همراه با کاهو، گوجه، سالسا و …از جمله تاکوهایی هستند که می توانید خودتان به راحتی در منزل درست کنید.

Leave a comment