X

X

پرش لینک ها

تاکوی تن ماهی شویدی

تاکو یه غذای مکزیکی است که با نان ذرت و سبزیجات و انواع گوشت تهیه میشود . تاکوی ما با تن ماهی شویدی و تن ماهی فلفلی تهیه می شود  . مثل همه تاکوها لوبیای سیاه داره که میشه با لوبیای قرمز جایگزینش کرد ، فلفل دلمه‌ای قرمز خرد شده و ادویه مخصوص تاکو هم دارد.

نان تاکو رو میتوانید آماده تهیه کنید یا خودتان درست کنید . در یک ظرف گود لوبیای پخته شده ، تن ماهی و فلفل دلمه‌ای را مخلوط کنید ، ادویه اضافه کنید و داخل نان تاکوی گرم بریزید و بمدت پنج دقیقه در فر با دمای ۱۸۰ درجه قرار دهید و به صورت سرد یا گرم سرو کنید. میتوانید به دلخواه خودتان کمی هم پنیر پارمزان اضافه کنید ولی فراموش نکنیده در اینصورت از نمک استفاده نکنید.

تاکو چیست؟

تاکو غذای سنتی مکزیک است که از یک نان تورتیلا پخته شده از آرد ذرت یا گندم تشکیل شده که دور محتویات داخلی را می‌گیرد. داخل تاکو می‌شود چیزهای متنوعی قرار داد. از گوشت تا مرغ و غذای دریایی و سبزیجات و حتی پنیر. تاکو معمولاً با دست خورده می‌شود و سرو آن با سس سالسا یا آووکادو همراه است.

معمولاً تاکوها را به دو دسته با نان سخت و نان نرم تقسیم می‌کنند.

محبوبیت این غذا به حدی زیاد است که سال گذشته تنها در ایالات متحده ۴٫۵ میلیارد تاکو خورده شده است! تاکوی مکزیکی آنقدر مهم و پرطرفدار است که روز ۴ اکتبر به نام «روز ملی تاکو» نامگذاری شده است!

یکی از مزیت های این غذای خوشمزه مکزیکی این است که درست کردنش به تبحر خاصی نیاز ندارد و حتی اگر آشپز حرفه ای هم نباشید می توانید یک تاکوی لذیذ و خوشمزه تهیه کنید. حتی می توانید کمی خلاقیت داشته باشید و تاکوی خاص خود را ابداع کنید. تاکوی ماهی، تاکوی گوشت، جوجه، میگو و استیک همراه با کاهو، گوجه، سالسا و …از جمله تاکوهایی هستند که می توانید خودتان به راحتی در منزل درست کنید.

یک دیدگاه بگذارید

نام و نام خانوادگی*

وب‌سایت

دیدگاه